• პარლამენტის თავმჯდომარემ შინაგან საქმეთა მინისტრსა და პოლიციელებს საზოგადოებრივი...
პარლამენტის თავმჯდომარემ შინაგან საქმეთა მინისტრსა და პოლიციელებს საზოგადოებრივი წესრიგისა და უსაფრთხოების დაცვისთვის მადლობა გადაუხადა
საქართველოს პარლამენტის თავმჯდომარემ, არჩილ თალაკვაძემ პარლამენტში წლიური მოხსენებით გამოსვლისას შინაგან საქმეთა მინისტრს, ვახტანგ გომელაურსა და პოლიციელებს საზოგადოებრივი წესრიგისა და უსაფრთხოების დაცვისთვის მადლობა გადაუხადა.
"მინდა, მადლობა გადავუხადო ყველა პოლიციელს, ვინც ყოველდღიურად ემსახურება ამ რთულ პროფესიას და იცავს საზოგადოებრივ წესრიგს და უსაფრთხოებას. მინდა, მადლობა გადავუხადო შინაგან საქმეთა მინისტრს, ბატონ ვახტანგ გომელაურს", - განაცხადა პარლამენტის თავმჯდომარემ.
არჩილ თალაკვაძემ სიტყვით გამოსვლის დროს მიმართა და ასევე მადლობა პირადად გადაუხადა სხდომათა დარბაზში მყოფ, ბათუმში სამსახურებრივი მოვალეობის შესრულებისას დაჭრილ პატრულ-ინსპექტორს - ოთარ თავართქილაძესა და მის მეწყვილეს - ავთანდილ მჟავანაძეს.
"აქ, ამ დარბაზში არიან საპატრულო პოლიციის ოფიცრები - ბატონი ოთარ თავართქილაძე და ბატონი ავთანდილ მჟავანაძე, რომლებიც 18 დეკემბერს ბათუმში მოქალაქემ გააჩერა. მოულოდნელად აღნიშნულმა პირმა პატრულ-ინსპექტორ თავართქილაძეს ცივი იარაღით მიაყენა ჭრილობა. დაჭრილი პოლიციელის მეწყვილემ, მიუხედავად იმისა, რომ თავადაც დაიჭრა, თავდამსხმელი შემთხვევის ადგილზე დააკავა. მძიმედ დაჭრილ პოლიციელს გადაუდებელი ოპერაცია ჩაუტარდა. თანამშრომლების, მოქალაქეებისა და სამედიცინო პერსონალის დროული რეაგირების შედეგად, ოთარ თავართქილაძე გადავარჩინეთ და დღეს, მეწყვილესთან ერთად, ჩვენთან სტუმრადაა", -განაცხადა არჩილ თალაკვაძემ.

• Chairman of the Georgian Parliament expressed gratitude towards the Minister of ...
Chairman of the Georgian Parliament expressed gratitude towards the Minister of Internal Affairs and policemen for ensuring public order and safety
Chairman of the Georgian Parliament, Archil Talakvadze addressed the Minister of Internal Affairs, Vakhtang Gomelauri and police officers in his speech and expressed gratitude for ensuring public order and safety.
“I would like to express my gratitude to each police officer, who dedicated their lives to this difficult profession for enduring public order and safety. I would also like to express my appreciation to the Minister of Internal Affairs, Mr. Vakhtang Gomelauri – Stated the Chairman of the Georgian Parliament.
During his speech at the session hall, Archil Talakvadze also addressed and thanked patrol-inspector, Otar Tavartkiladz , who was wounded in the line of duty in Batumi and his partner- Avtandil Mzhavanadze.
“Here, in this hall we have two policemen attending the session. On December 18 Mr. Otar Tavartkiladze and Mr. Avtandil Mzhavanadze were stopped by the civilian, who all of a sudden stabbed Otar Tavartkiladze with a knife. Partner of the wounded police officer, despite the fact that he was wounded as well, managed to detain the offender at the place of crime. The wounded policeman underwent urgent surgery. Thanks to timely response from the side of co-workers, civilians and ambulance crew, Otar Tavartkiladze was saved and today we are hosting him along with his partner”- Stated Archil Talakvadze.